НОВИНИ

ПРЕСЛАВА ДОБРЕВА СЕ ЗАКИЧИ С ЧЕТИРИ МЕДАЛА

Четири дисциплини - четири медала за Преслава Добрева от Европейското първенство по шотокан карате!
След усилена подготовка за първенството на Световната шотокан федерация – WSF, което се проведе в кк Албена от 26 до 28 октомври, Преслава спечели 3 сребърни и един бронзов медал.
В надпревара със стотици участници от 16 държави, Преси развя българския флаг четири пъти. В най-многобройната група от цялото първенство – ката момичета 10-11 г., сред деветнадесет участнички, тя се пребори за бронза в сериозната конкуренция на представителките на водещите страни в този спорт. В 3 различни дисциплини кумите - с различни правила и екипировка, Преслава изигра три финала. В два от тях само съдийското решение (два на три гласа) и попречи да се изкачи на най-високото място на стълбицата на победителите. Въпреки че още във втория двубой получи аркада на лявото око след непозволен удар, Преслава не само че не се отказа, а се хвърли още по-настървено в боя и продължи напред, като истински боец. Тя бе единственият участник, който спечели 4 подиума от 4 дисциплини - по медал във всяка дисциплина в която участва.
Преслава е с нов клуб – КК „Никон”, и с нови треньори – сенсей Николай Колев и сенсей Димитър Червенпеев.